Boyabat Kalorifer Tesisatı

Kalorifer tesisat temizliğini gerekli kılan durum, kalorifer tesisatı zamana ve kullanıma bağlı olarak kirlenmekte bu yüzden sağlıklı ısınma gerçekleşmemektedir. Bu durumun önüne geçmek için,kalorifer tesisat temizliği servisi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Kimimizin aklına sadece radyatör temizliği kimimizin aklına ise petekler temizlenince kombinin temizliğinin de yapıldığı gelmektedir. Şunu belirtmek gerek, petek temizliği ayrı bir işlemdir, kombi bakımı ayrı bir işlemdir. Petek temizliği yapıldığında kalorifer tesisatında ki borular, petekler temizlenmiş olur. Kombi bakımı ise; kombinin içinin açılarak fan temizliği, brülör temizliği, filtre temizliği vb. bölümlerin tek tek temizliğinin, bakımının yapılması anlamına gelmektedir.

Doğalgaz petek temizliği

Kalorifer tesisat temizliği tasarruf etmenizde büyük etken olan sağlıklı ısınmanızı sağlayan periyodik olarak yılda 1 defa yaptırmanızı tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır. Yüksek gelen doğal gaz faturalarına rağmen ısınamadığınızı hissediyorsanız, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan kombi ve kaloriferin yeterince ısı vermesini istiyorsanız, doğal gaz petek temizliğini ihmal etmemeniz gerekmektedir. Petekler zamanla kireçlenmeye, içlerinde tortular biriktirmeye başlar bu da kalorifer peteklerinin kanallarının tıkanmasına ve boruda  çap daralmalarına neden olup ,  zamanla ısı kaybına yol açar.

Kalorifer tesisat temizliği işlevini tam olarak yerine getiremeyen peteklerin ısınması için kombi ayarınızı yükseltmek durumunda kalırsınız. Bu durum faturaların kabarık gelmesine neden olacağı gibi yeterli ısınmayı da sağlayamazsınız. Sağlığınız ve bütçeniz ihmale gelmez diyoruz. Önlem olarak, belli periyotlarla bakımı ihmal etmemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Petek temizliği ödediğimiz faturanın hakkını almak, yeterince ısınmak hepimizin hakkıdır. Tasarruf ederek ısınmak istiyorsanız, kalorifer peteklerinin, kombinin ve  radyatörlerin  bakımını, onarımını düzenli olarak yaptırmalı, kireç, su taşı tıkanıklıklarını ,radyatör temizleme kimyasalı ile uzman kişiler tarafından açılmalıdır. Hem peteklerin hem de kombinin eşanjörü ve tesisat borularına kadar temizliğini tecrübeli ekiplerimiz ile yapmaktayız.